Scroll to Top

3 sposoby na przytulny wystrój mieszkania

By Bartłomiej Szewczyk / Published on piątek, 25 Sie 2017 15:03 PM / No Comments / 85 views

Przystępując do aranżacji wnętrz we własnym mieszkaniu, nie powinniśmy obawiać się braku koncepcji. Mamy bowiem do dyspozycji setki poradników, gdzie można poszukać inspiracji, a tu już dobry krok w kierunku rozbudzenia kreatywności, dzięki której nasz dom stanie się wymarzonym miejscem. Warto jednak pamiętać o kilku kluczowych zasadach, aby ostatecznie wystrój mieszkania był satysfakcjonujący.

Zadbaj o ciepło!

Kiedy wprowadzimy się do nowego mieszkania, nie mamy już wpływu na rodzaj ogrzewania, sposób izolacji i parametry okien, które w głównej mierze decydują o cieple. Możemy jednak stworzyć własne ciepło.

Doskonale do tego celu nadają się dywany! Ich różnorodność i bogactwo są dziś tak duże, że spełnią oczekiwania każdego klienta, a dzięki nim wystrój mieszkania wydaje się bogatszy i znacznie przytulniejszy. Miękki, puszysty dywan to nie tylko gwarancja ciepła i estetyki, ale także doskonałe miejsce na bezpieczną i swobodną zabawę.

Warto też pomyśleć o poduchach różnej wielkości. Ułożone na kanapie są zaproszeniem do odpoczynku, gdyż zwykle kojarzą się z przyjemnym ciepłem, miękkością, delikatnością i wygodą. Podobne „działanie” mają koce, pledy i narzuty, dlatego nie powinno ich zabraknąć w naszym domu.

Rozjaśnij swoje mieszkanie!

Ideałem wydaje się takie rozmieszczenie okien, aby o różnych porach roku i dnia zaglądało przez nie życiodajne słońce. Jeśli jednak nie mieliśmy tyle szczęścia, można samemu tak zaaranżować wystrój mieszkania, aby światła nigdy nam nie brakowało. Najlepiej zacząć od firanek. Powinny one byś lekkie i zwiewne, najlepiej białe – ewentualnie écru. Ponieważ gęste, grube wzory zatrzymują światło, wybierajmy firanki z małymi i delikatnymi motywami. Doskonałą alternatywą są firanki osłaniające zaledwie część okna. Rozsunięte na boki, spięte finezyjnymi dodatkami wyglądają bardzo atrakcyjnie, a przy tym nie „kradną” światła.

taca z zastawą na łóżku

Zwiększ przestrzeń!

Zwykle lepiej czujemy się w dużych pomieszczeniach, jeśli nasze mieszkanie do takich nie należy, możemy poprawić sobie samopoczucie, dzięki zastosowaniu pewnych zabiegów wizualnych. Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z ciemnych kolorów ścian, gdyż te pomniejszają optycznie pomieszczenia. Jeśli jednak gustujemy w takich barwach, ograniczmy je tylko do jednej ściany.

Wystrojowi mieszkania szkodzi także nadmiar mebli, zwłaszcza gdy są one zbyt ciemne, zbyt duże i ustawione zbyt blisko ścian. Zatem w mniejszych mieszkaniach przytulniejszy klimat stworzymy, decydując się na meble nieco jaśniejsze, mniejsze i odsunięte ku środkowi. Ta sama zasada dotyczy dekoracji – powinny urzekać, a nie razić w oczy.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *