Scroll to Top

Bateria łazienkowa – Funkcjonalna i praktyczna

By Bartłomiej Szewczyk / Published on czwartek, 16 Lis 2017 14:32 PM / No Comments / 581 views

Baterie łazienkowe muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również wyglądać atrakcyjnie. Wybór rozwiązania do naszej łazienki, nie jest prostą sprawą, zwłaszcza gdy zapoznamy się z szeroką ofertą producentów.

Montaż baterii łazienkowej

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć jest sposób montażu baterii. Jeśli chcemy ją zamontować na brzegu umywalki lub wanny, zdecydujmy się na model sztorcowy (stojący). W tej kategorii znajdziemy modele jednootworowe, oraz dwu, trzy, a nawet pięciootworowe. Możemy również zdecydować się na baterię ścienną, jeśli mamy tak poprowadzoną instalację. Ostatnio bardzo popularnym trendem jest montaż baterii podtynkowych, gdzie mechanizm sterujący przepływem wody umieszczany jest w ścianie, a dźwignia, przełącznik i wylewka pozostają widoczne.

Ile uchwytów

Według ekspertów baterie jednouchwytowe pozwalają znacznie zmniejszyć zużycie wody. Regulacja temperatury i strumienia przepływu jest wygodniejsza i sprawniejsza niż w przypadku baterii z dwoma pokrętłami.

Oszczędność

Perlator jest podstawowym narzędziem służącym oszczędzaniu wody – jest to układ, który napowietrza strumień, dzięki czemu zwiększa się jego objętość i nie odczuwamy mniejszego zużycia wody. Dobrym rozwiązaniem jest bateria termostatyczna, która automatycznie reguluje temperaturę wody oraz zapobiega poparzeniu się. Możemy również zdecydować się na baterię bezdotykową, która włącza się kiedy zbliżymy ręce do czujnika, a także automatycznie się wyłącza.

Stylowa łazienka

Trwałość

Przy zakupie baterii warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału jest wykonana głowica, gdyż jest to część najbardziej problematyczna. Najtrwalsze są głowice ceramiczne, a najmniej wytrzymałe te wykonane z plastiku.

Jednym z producentów armatury łazienkowej jest firma Deante. W jej ofercie znajdują się baterie łazienkowe w stylu minimalistycznym, kubistycznym oraz tradycyjnym. Wśród modeli znajdziemy zestawy podtynkowe, jednouchwytowe, dwuuchwytowe oraz stojące i przyścienne. Wszystkie baterie są objęte 7 letnią gwarancją. Tym co wyróżnia firmę, jest fakt, że wiele jej produktów jest projektowanych przez cenionych designerów.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *