Scroll to Top

Skandynawski wystrój wnętrza

By Bartłomiej Szewczyk / Published on środa, 23 Sie 2017 14:39 PM / No Comments / 95 views

Przepadasz za jasnymi, czystymi oraz przestrzennymi pomieszczeniami? Lubisz również prostotę oraz klasyczne rozwiązania, które zawsze będą modne i na czasie? Jeśli tak to styl skandynawski jest jak najbardziej dla ciebie! Podpowiadamy jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim.

Kolory stosowane najczęściej w skandynawskim wystroju wnętrz

Skandynawski wystrój wnętrza charakteryzuje się jasną, przejrzystą kolorystyką oraz nietypowymi tkaninami, również w jasnym, czy lekko przygaszonych kolorach. Biel, szarości oraz beże sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe oraz bardziej przestrzenne. Często właśnie te barwy przełamywane są mocniejszymi akcentami w postaci ciemnych odcieni, takich jak grafit czy mocna szarość. Najczęściej są one wykorzystywane do pomalowania jednej ze ścian, aby uzyskać mocny kontrast oraz przełamać jasną, czasem nudną kolorystykę.

Jakie dodatki warto dobrać do skandynawskiego wystroju wnętrz?

Typowe dla skandynawskich wnętrz są materiałowe dodatki, takie jak poduszki cz narzuty. Jeśli są wykonane z przyjemnych materiałów, takich jak wełna czy plusz, nadają pomieszczeniu przyjemnego wystroju. Ocieplają chłodne wnętrza oraz sprzyjają cieplejszej atmosferze. Również ozdoby takie jak ramki na zdjęcia, świeczniki czy obrazy w odpowiedniej kolorystyce będą idealnie pasować do twojego nowego wnętrza. Ich bogata kolorystyka oraz designerski wygląd na pewno ożywią każde pomieszczenie.
Styl skandynawski to doskonała baza, którą można przełamywać niestandardowymi dodatkami oraz mocniejszymi barwami. Należy również wspomnieć, że we wnętrzach w takim stylu królują naturalne tkaniny, takie jak wełna, len czy również wiklina. Fantastycznie wyglądają tutaj mebla z surowego drewna. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie drewnianych skrzyń, które pomalowane na biało lub pozostawione w stanie naturalnym mogą z powodzeniem stworzyć wygodny stolik kawowy, półka na książki bądź też gazetnik.

Ty sam musisz wybrać wystrój wnętrza, który będzie ci odpowiadał, jednak pamiętaj, że skandynawski styl to komfort oraz ponadczasowość.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *