Scroll to Top

Sprawdzone metody na aranżacje nowoczesnej łazienki

By Bartłomiej Szewczyk / Published on niedziela, 03 Gru 2017 16:01 PM / No Comments / 276 views

Jeszcze do niedawna w polskich łazienkach królowały prysznice z przesuwanymi drzwiami i brodzikiem. Obecnie można zaobserwować nowy trend – połączenie kabiny z tafli szkła oraz braku brodzika.

Aranżacja nowoczesnej łazienki

Dzięki zastosowaniu bezramowych ścian prysznica, łazienka zyskuje na przestrzeni. Nasze wnętrze nabiera nowoczesnego i estetycznego kształtu. Oprócz korzyści aranżacyjnych, takie rozwiązanie jest wygodniejsze dla wielu osób, ponieważ eliminuje różnice wysokości między brodzikiem a podłogą. Trudniej będzie się poślizgnąć wychodząc spod prysznica.

Trudny montaż

Choć prysznic bez brodzika jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem, jego montaż może być niemożliwy w niektórych pomieszczeniach. Eksperci polecają by uwzględnić takie rozwiązanie już na etapie pierwszych planów budowy domu. Instalacja tego typu wymaga dużego spadku powierzchni pod prysznicem w stronę odpływu.

dprowadzenie wody oraz wszystkie niezbędne warstwy podłogowe, zwykle zajmują około 15 cm. Pod dnem prysznica trzeba zmieścić wpust podłogowy z wbudowanym syfonem, podejście kanalizacyjne czyli rurę ułożoną ze spadkiem min. 1,5%-2% w kierunku pionu kanalizacyjnego. Podłoga w prysznicu musi być odpowiednio wyprofilowana, a grubość podkładu podłogowego przy odpływie zwykle nie może być mniejsza niż 4 cm.

Nowoczesna łazienka - pomysły

Specjalny odpływ

Innym rozwiązaniem jest montaż odpływu w ścianie, na specjalnym stelażu. Po zabudowaniu stelaża syfon jest schowany między ścianą łazienki a obudową stelaża z płyt kartonowo-gipsowych. Wlot do syfonu jest na poziomie podłogi, a rura odpływowa powinna znajdować się w warstwach podłogi o grubości ok. 11 cm.

Chociaż montaż prysznica bez brodzika może być kłopotliwy, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na wygodnym i estetycznym wykończeniu przestrzeni.

W ofercie firmy Deante znajduje się wiele kabin, a także drzwi prysznicowych i systemów kabinowych, które można montować bezpośrednio na podłodze. Dodatkowo firma oferuje szeroki wybór odpływów liniowych.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *