Scroll to Top

Zlewozmywaki kuchenne dostosowane do potrzeb

By Bartłomiej Szewczyk / Published on sobota, 16 Gru 2017 16:18 PM / No Comments / 114 views

Planując naszą wymarzoną kuchnię, na pewno staniemy przed wyborem na jaki zlewozmywak się zdecydować. Nie zawsze wiemy, jaki wybór będzie dla nas najlepszy oraz jakimi wytycznymi kierować się przy kupnie. Najlepiej będzie, kiedy dobierzemy rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb i wielkości kuchni.

Zlewozmywaki kuchenne dostosowane do potrzeb

Ile komór w zlewozmywaku?

Jeśli mieszkamy sami, lub często jadamy na mieście, albo jeśli posiadamy zmywarkę możemy zdecydować się na zlew jednokomorowy. Jednak jeśli dużo gotujemy i mieszkamy z rodziną warto wybrać zlew dwukomorowy, lub jednokomorowy z komorą pomocniczą. Dzięki takiej komorze z łatwością umyjemy sztućce czy opłuczemy warzywa i owoce. Dostępne są również zlewy 2,5 komorowe, które mają dwie komory oraz komorę pomocniczą.

Sposób montażu

Zlewy kuchenne różnią się między sobą sposobem montażu. Najpopularniejsze są te wpuszczane w blat, są uniwersalne, można je zamontować na każdym blacie, jednak trzeba zwrócić uwagę, by dobrze uszczelnić ich krawędzie. Ostatnio modne stały się zlewy podwieszane, które instaluje się pod blatami wykonanymi z kamienia naturalnego lub konglomeratu, z racji na ich nośność i odporność na wodę. Niektórzy polecają też blaty drewniane, ale tylko egzotyczne, gdyż są bardziej twarde i odporne na wilgoć. Zaletą zlewów podwieszanych jest możliwość montażu bez widocznej krawędzi, ponieważ ich powierzchnia jest gładka i łatwa do czyszczenia.

Wyposażenie dodatkowe zlewozmywaka

Dodatkowe wyposażenie zlewozmywaka

Wiele dostępnych modeli wyposażonych jest w automatyczny korek, wkładkę do odsączania, sitko lub koszyk. Oczywiście możemy dokupić dowolne wyposażenie do naszego zlewozmywaka. Producenci oferują szeroki wybór dodatków – deski do krojenia, suszarki do naczyń, dozowniki do detergentów, a nawet młynek, który rozdrabnia odpadki.

Szeroki wybór zlewozmywaków znajdziemy w ofercie polskiej marki Deante. Ich produkty wyróżniają się wysoką jakością i interesującym designem. Firma produkuje kuchenne zlewy – stalowe, granitowe i ceramiczne, w różnych rozmiarach i kształtach. Każdy model, niezależnie od rozmiaru posiada 3,5 calowy odpływ, a dodatkowo jest wyposażony w elementy ułatwiające łatwy montaż i przyłączenie pralki i zmywarki.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *